Jaroslav Zeman 

Manažer firmy SKI-MAX
Marketing communication manager
Kontakt a péče o zákazníky
Správce e-shopu

Jaroslav Zeman

Jaroslav Zeman

  • Certifikovaný instruktor lyžování
  • Mnoholetý tester evropského SUPER SKI TESTU
  • Autor a hlavní manažer e-shopu SKIMAX
  • Účastník mezinárodních lyžařských seminářů ISK – International ski colloqium
  • Přední odborník na stavbu a složení lyží ve SKIMAXU
  • Nadšený telemarkista a skialpinista
  • Vedoucí programu bootfitting ve SKIMAX STORE
  • Hlavní organizátor SKI SUMMITU
  • Majitel lyžařské školy


Jarda se narodil před 34 lety v Pelhřimově. Od 4 let brázdil kopce a sjezdovky okolo Jindřichova Hradce a na Českomoravské vrchovině. O pár let dál se už vydal na větší kopce do Krkonoš a na Slovensko. Jeho prvním alpským střediskem bylo Zauchensee. Lyžování bylo jeho velkou vášní a rodiče ho v tom maximální podporovali.

Rok 1999 se stal zlomovým. Zúčastnil se kurzu na cvičitele lyžování, který organizovali pod záštitou ČSLŠ Pavel Štancl a Karel Strobl. Tento okamžik se zapsal Jardovi do jeho lyžařského života. Na kurzu bylo okolo 60 účastníků a kurz udělalo pouze 6 lyžařských borců. Během studií na dopravní průmyslovce jezdil jako školní instruktor na lyžařské kurzy a dále zdokonaloval svojí carvingovou techniku. Jardu neminula a trochu přibrzdila základní vojenská služba, ale hned po vojně se vydal na další kurz carvingu pod vedením Pavla a Karla a celou zimní sezonu strávil v lyžařské škole SKI-MAX v Karlově pod Pradědem. Po náročné zimní sezoně se vrátil zpět do Jindřichova Hradce a zakrátko nastoupil obchodní zástupce značky Tatra v Českých Budějovicích. V zimních měsících absolloval další kurz carvingu na Mölltale.

Další rok Jarda Tatru opustil a převzal od Pavla Štancla lyžařskou školu SKI-MAX a v tomto okamžiku počala dlouhodobá spolupráce se společností SKI – MAX. K lyžařské škole se přidaly další aktivity, organizování lyžařského testu pro veřejnost - Skisummitu a další rok se k tomu přidalo organizování testů lyží pro firmy. V roce 2007 se poprvé mohl účastnit evropského testu lyží SkiSupertest. Sezona 2007/2008 se pro Jardu profesně změnila. Stal se managerem firmy SKI-MAX a začal rozvíjet on-line sekci ve firmě. V současné době patří webové stránky a e-shop k nejlepším ve své kategorii. Díky zkušenostem z evropského testu lyží a neustálým studiem lyžařských novinek je Jarda expert na poradenství pro výběr lyží a lyžařských bot. V současné době se Jarda stará společně Pavlem a Terezkou o chod celé firmy.


Jarda žije v Olomouci a v loňském roce se stal hlavním degustátorem pivovaru Popelín.

Zpět na blog