• Panske-lyzarske-rukavice-Leki-Performance-3D-GTX-Black-1.jpg
  • Panske-lyzarske-rukavice-Leki-Performance-3D-GTX-Black-1.jpg

Pánské lyžařské rukavice Leki Performance 3D GTX Black

Doporučená cena2 430 Kč
Tento produkt již nelze zakoupit

Poradím Vám, nebojte se mi zavolat či napsat

Michaela Kovářová – Online poradkyně pro výběr oblečení a doplňků

Michaela Kovářová
+420 775 860 840
store@ski-max.cz

Poradkyně pro
výběr
luxusního
oblečení
a doplňků

Dotazník pro výběr oblečení Jak vybrat oblečení O Míše

Popis produktu

Pánské lyžařské rukavice Leki Performance 3D GTX Black

S těmito mimořádně teplými lyžařskými rukavicemi se už ruce nemusí bát mrazu. O Váš tepelný komfort se postará vysoce kvalitní izolace od společnosti Primaloft. Softshell a integrovaná membrána GORE-TEX® pak poskytují maximální ochranu proti promoknutí a prochladnutí. Prémiová kozinka s lemem ze silikonu Nash v oblasti dlaně zaručuje příjemný omak a velmi dobrý úchop. Díky vybavení s mf touch lze v rukavicích bez problémů ovládat Váš smartphone.

Specifikace a funkčnost rukavic
  • PohlavíMuži
  • ZnačkaLeki
  • Produktové číslo651803301
  • Záruka24 měsíců
  • BarvaČerná
  • SezónaZima
  • Modelová řada22/23
  • Materiál 1Polyester - 50% Polyuretan - 50%
  • PodšívkaPolyester- 100%
  • VýplňTechnická
  • Typ zapínání Suchý zip
  • Integrované vyhříváníNe
  • Detaily modeluViditelné logo značky
  • UžitíLyžování
  • Značka Leki patří bezpochyby do světové špičky v oblasti sjezdových, běžeckých a trekových holí, holí pro nordic walking a sportovních rukavic. Všechny její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, funkčností a důrazem na bezpečnost. Vývoj holí, rukavic a dalšího vybavení probíhá v těsné spolupráci se závodní veřejností, horskými vůdci, prodejci a dodavateli, což zaručuje, že výrobky jsou opravdu funkční a plní požadavky všech svých uživatelů. České lyžaře jistě potěší, že firma provozuje vlastní výrobní závod přímo v České Republice, v Tachově.
  • Pro Vaši jednodušší orientaci ve velikostech rukavic různých značek Vám všechny rukavice převádíme na jednotnou, číselnou velikost. Ruku si přeměřte podle obrázku a v tabulce zjistíte svoji velikost. Poté již můžete vybírat z modelů, které v dané velikosti najdete na našem eshopu. Pokud si nejste jistí a potřebujete poradit, obraťte se kdykoliv na nás.
  • V našem sortimentu také naleznete speciální vyhřívané rukavice, které zpříjemní lyžování těm, kteří trpí na zmrzlé ruce.

Jak vybrat rukavice

  • Jedním z důležitých rozhodnutí při výběru rukavic je určit si, zda chceme prstové či palcové. Prstové lyžařské rukavice nabízejí lepší manipulaci s předměty a pohodlnější úchop lyžařských hůlek, palcové jsou oblíbené spíše u žen, protože obecně drží více tepla. Dalším důležitým prvkem u rukavic je funkčnost. V případě, že si nevíte rady, nebo máte nějaký dotaz, obraťte se na nás v prodejně SKIMAX STORE, rádi Vám se vším pomůžeme! Nebo můžete využít služeb naší online prodejní poradkyně Michaely, která Vám zodpoví všechny dotazy.

Tyto materiály jsou součástí tkanin a úpletů. Většinou jsou dražší než jejich syntetické náhražky a budete se o ně muset více starat.

ANGORA

Angorská vlna se získává stříháním srsti angorských králíků a je jedním z nejjemnějších materiálů. Samotné angorské vlákno najdete ve složení málokdy. Angorská vlna je velmi jemná, často se míchá s bavlnou nebo vlnou, aby bylo vlákno pevnější a lépe odolalo opotřebení. Angoru bezpečně poznáte podle typické chlupaté „aury“, protože se velmi snadno elektrostaticky nabíjí. Angorská vlna je velmi náročná na údržbu. Snadno se sráží a plstnatí. Nejlépe se Vám o oblečení z tohoto angory postarají v čistírně. U kvalitních, značkových kousků se vyplatí svěřit materiál do rukou odborníků. Do pračky by angora měla přijít jen za použití šetrného programu na vlnu. Pokud se rozhodnete oblečení prát v ruce, pak angoru perte ve vodě, která by neměla přesahovat 40°C. Při praní nezapomínejte na aviváž – angora se bez ní velmi snadno elektrostaticky nabíjí. Protože je vlákno angorské vlny velmi jemné, ždímejte oblečení zásadně v ruce. Vodu vám pomůže vymačkat froté ručník. Svetr zásadně nevěšte, dokud je nacucaný vodou – váha absorbované vody svetr spolehlivě vytahá.

KŮŽE

Kůže díky své odolnosti a flexibilitě patří k velmi oblíbeným, ale ne úplně levným materiálům. Při koupi kožených výrobků buďte trochu obezřetní. Mnoho tzv. kožených výrobků totiž kůži vidělo jen „z rychlíku“. Pozor na štípenku (štípenková kůže), ze které se dnes vyrábí většina takzvaně kožených výrobků. Štípenka kůže je i není. Jde o seříznutou spodní část hlazenice (jedné z několika vrstev kůže) se semišovým povrchem. Ta se pak míchá s různými lepidly či umělými materiály. Výrobky pak často nesou označení genuine leather (pravá kůže), ale když k nim přivoníte, charakteristickou vůní kůže neucítíte. U koženého oblečení (kalhoty, bundy, sukně) a doplňků (rukavice, pásky) se o klasickém praní v pračce v podstatě nedá mluvit. Pokud vám navlhne nebo zmokne kožené oblečení, nechte ho uschnout při pokojové teplotě. Kožené oděvy mají společnou tendenci pohlcovat do pórů v materiálu prach. Otírejte je hadříkem namočeným ve vlažné vodě a neparfemovaným mýdlem. Pro ochranu kůže používejte speciální čistící přípravky. Po pečlivém vyčištění celé vnější plochy kůži vytřete čistým suchým hadrem a nechte pomalu vyschnout v teplé a suché místnosti (nikdy nesušte na topení). Kůži nestačí pouhé umytí, je potřeba do pórů dostat na místo špíny čistý tuk, aby se vrátila její přirozená pružnost. Pokud máte nějaký delikátnější kožený kousek, určitě si s ním poradí ve specializované čistírně. Kožené oblečení skladujte při stálé teplotě, vyhněte se vlhku a přímému slunci. Bundě i kalhotám bude nejlépe na ramínku. Pokud chcete kalhoty skladovat složené, nedávejte na ně další oblečení z umělých materiálů, které způsobí jejich vysušování.

PAŠMÍNA

Název pašmína vychází z perského názvu, který v přesném překladu znamená „měkké zlato“ a je ušlechtilou formu kašmíru. Znáte ji zajisté díky šálám, které se z tohoto materiálu vyrábějí. Pašmína je lehká, velmi hřejivá, nemačkavá a hodí se skvěle do jakéhokoliv počasí. Při správné péči vám vydrží i několik let. Jemná vlákna pašmíny se získávají z nejkvalitnější srsti tibetských koz. Textilie je přírodní, velmi jemná, hřejivá a má výborné izolační vlastnosti. Pro vyšší lesk a pevnost se míchá 30% hedvábím. Vlákna pašmíny jsou velmi jemná. Při praní je proto potřeba postupovat obzvlášť obezřetně. Perte ji zásadně v ruce, v lepším případě využijte suchého čištění. Pračka by jemná vlákna zničila a z vzácného kousku by vám zbyl hadr.

BAVLNA

Je snad nejuniverzálnějším přírodním materiálem. Je prodyšná, velmi příjemná k pokožce, je pevná a dobře saje vlhkost. Vlákna bavlny se získávají z keře bavlníku. Tento přírodní materiál si díky svým vlastnostem uchovává významné postavení v textilní výrobě. Čistě bavlněné prádlo ocení především atopici, alergici, ale vyrábí se z ní i oblečení pro miminka. Bavlna se také často používá jako základ příměsí, například u kalhot nebo triček. Ty obsahují často elastické vlákno (polyester nebo elastan), aby látka pružila. Barevné kousky, oblečení s příměsí elastanu nebo syntetiky perte na 40 °C. Bavlněné oblečení před praním otočte abyste předešli žmolkům. Bavlna jinak odolá všemu a kamarádí se se všemi možnými programy (zvládne bělení i barvení). Proto povlečení a ručníky snesou praní i na 90 °C. U oblečení se ale přimlouváme maximálně za 60 °C – vysoké teploty totiž podporují tvorbu žmolků a seprání barvy. Při praní dodržujte klasické rozdělení bílé – tmavé – barevné prádlo. Bílé bavlněné tričko může od vašich džínů chytnout našedlý odstín. Protože se bavlněné oblečení mačká, hned po vyprání ho pověste. Jinak vás u žehlení čeká spousta práce. Trička pověste na ramínka a nechte je vyvěsit. Žehlení na vysoké teploty by kvalitním kouskům nemělo vadit. U oblečení s příměsí snižte teplotu a nepoužívejte páru.

LEN

Len je jeden z nejdéle používaných přírodních materiálů získávaný ze stonku lnu setého, který poznáte podle typických bleděmodrých kvítků. Lněné vlákno má neskutečně příjemné chladivé a osvěžující vlastnosti, což oceníte zejména v horkém počasí. Dobře absorbuje, proto se z něj kromě oblečení vyrábějí také utěrky, ručníky, povlečení či jídelní textil. Co potěší méně, je jeho dobře známá vysoká mačkavost. Lněné výrobky dobře snášejí klasické praní v pračce, mají ale tendenci se srážet (o 3-7 %). Vždy se dívejte na instrukce na štítku. Ideálně perte na 40 °C. Některé bílé lny snesou i teplotu 60 °C. Lněná vlákna jsou náchylnější k lámavosti, neměla by se tedy ždímat. Při praní a máchání zachovejte stejnou teplotu vody. Při praní lnu používejte jemný prací prostředek a prací cyklus pro delikátní materiály. Vyhněte se aviváži i bělidlům. Lněné oblečení můžete na krátkou dobu sušit v sušičce na šetrný program. Len před žehlením trochu nakropte, půjde vám to snadněji. Obecně se len žehlí na vyšší teplotu. Světlé lny můžete žehlit oboustranně, tmavé naruby, aby se nevytvořily bílé mapky. Při praní s jinými materiály může len pohlcovat jemné chloupky, a ztratí tak svůj lesk a barvu. Proto dejte lněné věci (košile, kalhoty, pyžama, ubrusy) do lněného „pytle na praní“ nebo do lněného polštáře.

VISKÓZA

Viskóza je celulózové vlákno, které se vyrábí už od 19. století jako náhražka hedvábí a občas se jí také říká „umělé hedvábí". Velmi často se dává do lněných látek jako příměs, je totiž výrazně levnější než len, navíc zlepšuje vlastnosti hrubších lněných látek, které jsou pak měkčí a příjemnější na dotek. Na štítcích ji často najdete také pod názvem rayon, protože v textilním průmyslu jsou výrazy rayon a viskóza brány jako synonyma. Důležité je vědět, že viskózová vlákna namočením slábnou, aby se oblečení nevytahalo, nesmí se ždímat a sušit pověšené. Platí to především pro úplety, tkaniny jsou k tomu méně náchylné. Častým praním se viskózové oblečení ničí, takže kdybyste si náhodou pořídili něco dražšího z umělého hedvábí, je lepší dát to vyčistit a praní neriskovat. Úpletové prádlo z viskózy se ve většině případů není nutné žehlit, pokud se tak přeci jen rozhodnete, použijte pouze vlažnou žehličku.

KOŽEŠINY

Přírodní kožešiny vyrábějí kožešníci ze srstí králíků, lišek, norků, kun, ale i mývalů a tchořů. Kožešinu z králíka pořídíte mnohem levněji než z lišky nebo z norka. Navíc na rozdíl od norků a lišek králík se nechová jen na kožešinu, ale spotřebuje se celý. Kožešina Vás zahřeje i ve velké zimě mnohem lépe než kterýkoli jiný materiál. Kvalitní kožešina je nadčasová a vydrží po generace, navíc nemusíte dělat kompromisy mezi hřejivostí a elegancí. Každopádně musíte počítat s tím, že jsou přírodní kožešiny drahé, mohou pelichat a milovníci zvířat s Vaším outfitem budou mít na 100% problém. Kožešiny do pračky nepatří! Ale ještě, než odnesete kožich do specializované čistírny, můžete zkusit několik metod, jak se zbavit zatuchlého zápachu, pomoc by mohlo opakované větrání v chladném vzduchu, nebo zkuste vykartáčovat kožešinu technickým benzínem smíseným s moukou.

MERINO

Oblečení z merino vlny uspokojí nároky sportovců hledajících kvalitní vrstvu outdoorového oblečení. Svetry z merina ocení především dámy, které nechtějí v zimním období vypadat jako medvěd. Merino vlna je velmi jemný druh látky pocházející ze plemene vysokohorských ovcí merino. Hlavním producentem této ceněné vlny je v současnosti Austrálie. Pokud máte citlivou pokožku a nechce se vám riskovat obyčejnou vlnu, merino svetřík či šaty vás dráždit nebudou. Příjemně se nosí, nekoušou a zahřejí. Merino se díky svým funkčním vlastnostem hojně využívá také při šití dětského oblečení. Oblečení z merino vlny perte v pračce na speciální program v pracím prostředku určeném na vlnu. Vždy se ale podívejte na instrukce výrobce. Teplota by neměla být vyšší než 40 °C. Nikdy nepoužívejte aviváž, která znehodnotí funkční vlastnosti merina. Oblečení z merino vlny raději nedávejte do sušičky, aby se vlákna nepoškodila. Spíše je rozprostřete a nechte vyschnout přirozeně. Ani hrubé ždímání merino vlně neprospěje. Pozitivní je, že ho nemusíte prát po každém použití, postačí vyvětrat. Žehlete na první stupeň, tj. do 110 °C bez použití páry. Vlna by tuto vlhkost přijala a prádlo by zůstalo delší dobu vlhké. Merino se nesmí bělit, ani chemicky čistit.

VLNA

Stěží najdete přírodní materiál, který vás lépe zahřeje v zimě či ochladí v parném počasí. Ať už zvolíte nejvíce používanou vlnu ovčí, kašmírovou z odolného plemene vysokohorských koz, mohér, merino, králičí angoru, qiviut z pižmoně, lamí alpaku nebo vlnu velbloudí, můžete si být jisti, že se budete cítit příjemně. Vlny je mnoho druhů a každá má své zvláštnosti odrážející se i v péči o ni. Existuje ale několik univerzálních pravidel. Veškerá vlna (až na kašmír) patří do pračky pouze na nejšetrnější program na vlnu či ruční praní při použití speciálního pracího prostředku. Maximální teplota praní by měla být mezi 30 °C a 40 °C. Vždy sledujte instrukce na štítku. Pokud nemáte odvahu na pračku (u kašmíru či mohéru), při ručním praní si dejte pozor na rychlé střídání teplot, které by mohlo obleček srazit. Vlna se nevěší – váhou absorbované vody by se vytáhla, nesmí se také příliš ždímat a pokud vám tedy na nějakém svetru nebo šále obzvlášť záleží, neždímejte jej raději vůbec, zbylou vodu vymačkejte froté ručníkem, vytvarujte jej, rozložte na rovnou plochu a nechejte pozvolna uschnout. Při žehlení opět sledujte instrukce na štítku. Obecně by se dalo říct, že tenkým pleteninám s hladkým povrchem žehlení určitě prospěje – zahladíte jím případné náznaky žmolků a oděv se jím krásně vytvaruje. Kvůli žmolkování také vlna za žádných okolností nesmí přijít do sušičky.

  • Trigger S – technologie společnosti LEKI. Jedná se o sofistikovaný technický systém madel a poutek. Rukavice lze jednoduše nakliknout a přes zmáčknutí tlačítka vykliknout z madel. Z důvodu bezpečnosti se poutko při větším zatížení v tahu, například při pádu, automaticky uvolní směrem nahoru.
  • Široké provedení poutek obepínající rukavice a přímý kontakt s madly zajišťuje perfektní přenos síly.
  • Maximální bezpečnost, špičkový komfort.
  • Patentované bezpečnostní uvolnění nabízí dodatečnou ochranu proti zranění.

 

ad_ski-alpine

Co je to vodoodpudivost? Je to schopnost materiálu (tkaniny) do určité doby odolávat vodě (dešti). Hlavní rozdíl mezi vodoodpudivostí a nepromokavostí (vodním sloupcem, voděodolností) je právě v době, kdy dokáže materiál odolávat. Zatímco nepromokavé materiály jsou nepromokavé ze své podstaty, u vodoodpudivosti se jedná pouze o povrchovou úpravu, které dosáhneme nejčastěji sprejem. Znamená to, že materiál nenasákne vodu, která na něj dopadá okamžitě, ale vytváří funkční ochranu tím, že se na povrchu materiálu tvoří izolované kapky vody, které pak stékají pryč, vodoodpudivost tedy neznamená nepromokavost. 

Vodoodpudivé materiály jsou schopné chránit se před nasáknutím vodou, ne však po delší dobu. Také pokud na textilii působí větší tlak (např. popruhy batohu, klečení, sezení, vítr...), tak se snižuje doba odolnosti proti vodě, dešti. Vodoodpudivost se po určité době ztrácí, je možné a žádoucí ji obnovovat speciálními přípravky. Ve SKIMAX naleznete kvalitní a prověřenou impregnaci Švýcarské značky TOKO.

Tabulka velikostí

Tabulka 

Velikost 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11
Velikost v písmenech S S M M L L XL XL XXL
Obvod ruky v cm 18,5 19,5 21 22,5 23,5 24,5 26 27,5 29
Související produkty
Sleva 30%
Lyzarske-hole-Leki-Carbon-HX-3D-Black-White-Dark-Anthracite-1.jpg

Lyžařské hole Leki Carbon HX 3D Black/White/Dark Anthracite

4 940 Kč3 450 Kč

Lyzarske-hole-Leki-Carbon-HX-3D-Black-White-Dark-Anthracite-2.jpg