2. DÍL - JAK VYBRAT SLALOMKY 

Pavel

2 (2)

SHORT TURN – KRÁTKÝ OBLOUK – SLALOMKY

Druhý díl ze série JAK VYBRAT LYŽE nese název SLALOMKY. Profi tester lyží Jarda Vám v něm přehledně představí tuto kategorii lyží, její vlastnosti, klady i zápory. Snad se Vám série bude líbit! Pokud ano, podpořte naše úsilí a sdílejte naše video.

Machr na zatáčky

Untitled design (15)

Jste milovníci krátkých řezaných oblouků ve vysokém tempu, cítit odstředivou sílu, prudká tvrdá sjezdovka je pro Vás výzva a na konci oblouku ještě více zrychlit to pro lyže z kategorie Short turn je hračka. Naší kompletní SLALOMEK nabídku najdete v na našem E SHOPU 

3,2,1 start už po pár metrech cítíte tu sílu jak se lyže zakusuje do sjezdovky. U této kategorie není rozhodující rychlost jakou se jedete z kopce dolů. Pálit na plný plyn z kopce dolů umí skoro každý lyžař, ale pozornost a obdiv u ostatních lyžařů získá ten, kdo umí oblouk za obloukem – pěkně ostře po hraně. To nejde s žádnou jinou lyží tak dobře jako s lyžemi Short turn. Aby jste tyto lyže zkrotily a využily jejich přednosti k zábavě na sjezdovce, platí, že potřebujete notnou dávku umění, síly a odvahy. Pokud máte tyto vlastnosti, tak můžete začít bořit mýty fyzikálních zákonů a pokládat se do oblouků. Geometrie lyží z této kategorie je předurčena ke krátkým řezaným obloukům.

Cílová skupina:

Hlavní cílová skupina Short turn modelů jsou sportovní lyžaři s dobrou technikou. Některé modely z této kategorie se vyznačují svojí výbornou autokinetikou (samotočivostí). Tyto modely mají mnohem širší výkonnostní záběr, a tak pomůžou začátečníkům mnohem rychleji objevit kouzlo carvingu.

Silné stránky:

  •  Ideální pro krátké a střední oblouky
  •  Vynikající vlastnosti na tvrdé - zledovatělé sjezdovce
  •  Zábavný nástroj
  •  Výborné samotočící vlastnosti

Slabé stránky:

  •  Není vhodný mimo sjezdovky – neupravený terén
  •  Ve vysoké rychlosti jsou méně stabilní

NAŠE KOMPLETNÍ NABÍDKA SLALOMEK V E SHOPU

A pokud budete chtít s čímkoliv poradit, kontaktujte mě na emailu ski-max@ski-max.cz, nebo na telefonu 736 533 552. Pro ty z Vás, kteří májí rádi osobní přístup jsem pro Vás na naší prodejně SKIMAX STORE

Pavel Štancl a team SKIMAX

PhDr. Pavel Štancl

Další články autora

VIST X LIMITED – DOKONALÁ UNIVERZÁLKA

Completion.png

1. DÍL - SPRÁVNÁ KATEGORIE LYŽÍ

1.png

3. DÍL - JAK VYBRAT OBŘAČKY

3.png
Autor článku:Profil autora

PhDr. Pavel Štancl

1971

Zakladatel, majitel a pracovně nejstarší
pracovník firmy SKI-MAX
Reklamní manažer firmy
Brand manažer značky Emmegi

Rocker ano či ne?

IMG_1113.JPG

Sportalm wellness kolekce

sno queen uvodni.jpg

Jak vybrat lyžařskou helmu

INDIGO_Kampagne_2014_15_A4_hoch_300.jpg

Testování lyží

IMG_3956.JPG