Dámské lyže 

Pavel

Dámské lyže, ano či ne?

 • Po každodenních zkušenostech prodeje lyží z našeho SKIMAX STORE cítím potřebu napsat několik řádků výhradně pro dámy. Asi by si je ale měli přečíst i někteří pánové, kteří se pasují do role odborného doprovodu svých manželek, přítelkyň, dcer či tchýní při výběru nejvhodnější lyže.
 • Dámské lyže. Proč? " Dámské lyže jsou nekvalitní, liší se jen tím, že jsou pomalovány kytičkami"," Na nich si nikdy nezalyžuješ"." Kup si pořádné lyže"."Nekoukej na barvu – důležitá je tvrdost!" ," Vem si delší – budeš rychlejší a přestaneš se bát"... Tak toto posloucháme dennodenně a jsou to bláboly, díky kterým většina žen v českých zemích lyžuje na zcela nevhodném vybavení. A věřte , že po dvaceti letech strávených v naší prodejně a na testech opravdu vím o čem mluvím.

AA0025352_CLOUD_NINE_ARC_jpg

 

AA0025366_AFFINITY_AIR_jpg

 

Volant Pulse Loop

 • To byl jeden z mnoha důvodů proč jsme se na dámskou kolekci zaměřili a stala se jedním z pilířů a hlavních programů naší firmy. Tak, jak si dámy nekupují pánské oblečení a nechodí k holiči, ale ke kadeřníkovi, nenosí kufry, ale kabelky, popíjejí prosecco a ne bourbon, stejně tak je zcela přirozené si zvolit dámské lyže.
 • Přestože jedeme z kopce dolů všichni stejně, pojetí dámského stylu jízdy je poněkud jiné než u mužů. Jezdí pomaleji, většinou jsou daleko lehčí (hmotnostně) než muži a jejich těžistě je posunuto v průběhu oblouku o trochu dozadu. Pokud tyto rozdíly správně přeneseme do výroby lyží, získáme zcela odlišné produkty od klasických. Dámská lyže je proto měkčí ve špičce, vyrobená z moderních lehčích materiálů, přesto dostatečně pevná v torzi. Z pohledu českých mužů - lyžařů, většinou závodníků bývalých, současných či určitě budoucích, vznikne nekvalitní lyže. Ale právě ta, umožní našim dámám poznat krásu lyžování a úplně nové pocity pohody, krásy a jednoduchosti při jízdě. A právě to drtivé většině z nich chybí. Nevhodná lyže je příčinou toho, že dámy lyžařské dny spíše přetrpí, než by si je užily. Přitom ty nejlepší dámské modely jsou cenově velmi příznivé. U dam rozhodně neplatí, že čím dražší, tím lepší!

  damske lyze 1

  damske lyze          

 • Co z toho plyne.... Doporučujeme kvalitní dámské lyže, které si dáma sama vybere, s designem odpovídajícím její představě, které se jí budou líbit a které ladí s jejím outfitem. Takto vybavená lyžařka je daleko spokojenější a její výkony na svahu se stávají zcela vyjímečné, právě jako je ona sama.
 • Při výběru lyžařské obuvy tyto zásady platí snad ještě více, neboť pánská a dámská noha je fyziologicky zcela odlišná. Ať už se jedná o tvar lýtka, délku achilovky či stavbu chodidla. Ale to je na další rozsáhlý článek...
 • Co říci závěrem. Našim dlouholetým výzkumem jsme zjistili, že spokojená lyžařka je k nezaplacení. Dámy více lyžují, protože nejsou tak unavené, jsou daleko spokojenější a jezdí raději na hory. Jediní, kteří bojují proti spokojeným lyžařkám jsou majitelé barů v okolí sjezdovek, neboť takové lyžařky je přestávají vyhledávat, neboť tam netráví tolik času. Je potřeba zde uvést, že jako ve všem se nedá zobecňovat, a vždy se najde určité procento dam, které upřednostní klasické modely lyží, a na dámských si nezalyžují. S tím je třeba počítat a i díky tomu je lyžování tak pestré a krásné.
 • Vývoj dámských lyží a jejich nejlepších modelů sledujeme již od jejich vzniku. Jde nám o to, vždy co nejlépe poradit. Využíváme pouze naše osobní zkušenosti získané ze Superskitestu, nebo z testovacích akcí které pořádáme a kterých se každoročně účastní mnoho lyžařek od začínajících až po opravdové mistryně. Z toho důvodu, pokud Vám poradíme s výběrem a společně vybereme u nás ve SKIMAX STORE lyže, ručíme za ně do takové míry, že pokud Vám přesto nesednou, vyměníme Vám je za jiné.

 

 • Nákup dámského vybavení může a měl by být příjemnou záležitostí. Přijďte se nechat hýčkat do našeho SKIMAX STORE, rádi se o Vás postaráme. Abyste věděli, jak může nákup u nás vypadat, pusťte si naše video

Přeji Vám pohodovou zimní sezonu se skvělou dámskou výbavou, aby jste byla nejkrásnější a nejspokojenější.
Pavel Štancl

PhDr. Pavel Štancl

Další články autora

VIST X LIMITED – DOKONALÁ UNIVERZÁLKA

Completion.png

1. DÍL - SPRÁVNÁ KATEGORIE LYŽÍ

1.png

2. DÍL - JAK VYBRAT SLALOMKY

2.png
Autor článku:Profil autora

PhDr. Pavel Štancl

1971

Zakladatel, majitel a pracovně nejstarší
pracovník firmy SKI-MAX
Reklamní manažer firmy
Brand manažer značky Emmegi

Rocker ano či ne?

IMG_1113.JPG

Sportalm wellness kolekce

sno queen uvodni.jpg

Jak vybrat lyžařskou helmu

INDIGO_Kampagne_2014_15_A4_hoch_300.jpg

Testování lyží

IMG_3956.JPG