SKIMAX STORE | úterý - sobota | 9.00 - 18.00 hod.

Dámské lyže jsou skvělou volbou 

Dámské lyže jsou skvělou volbou

Na evropské Supeskitestu lyží pořádaném německým skimagazínem jsem objevil dámské lyže. Bylo to ve Švýcarském středisku St Moritz, já jsem zrovna dotestoval kategorii obřaček a jako pokaždé už jsem se těšil na pivečko, kde si také napíšu nejdůležitější postřehy z právě dotestovaných lyží. Protože testovací lyže z hodnocených kategorií už byly staženy , zůstaly volné pouze lyže v kategorii Press, tak jsem si jedny půjčil a vyrazil.

dásmké lyže

Tak jsem si vybral jedny sympatické a vyrazil na vzdálenější chalupu na sjezdovce, kde jsem obvykle popisoval dotestované lyže. Cesta vedla dost náročným a komplikovaným terénem a já zjistil, že právě tyto lyže jsou naprosto skvělé. Byl jsem z nich opravdu nadšen. Za hodinu jsem byl ještě navíc udiven, neboť když jsem je

vracel, tak jsem se dozvěděl, že se jedná o dámskou lyži. Od tohoto okamžiku, testuji také dámské lyže. Hned jsem tyto modely zařadil do nabídky našeho SKIMAX STORE, kde jsme jako první vytvořili velmi silný segment dámského lyžařské výbavení. Je to již deset let a dámské lyžařské speciality , které nabízíme, mají stéle větší ohlas.

Poměrně dlouho trvalo, než dámy zjistili, že právě kvalitní dámské lyže naprosté většině z nich umožní zažít pohodu na svahu. Hodně tomu napomáhají testy lyží, které organizujeme. I když dámy jsou většinou přesvědčeny, že testovaní pro ně nemá cenu, protože stejně nic nepoznají. Opak je pravdou. Dámy jsou nejlepší testerky. Jsou vždy nadšeny, když zjistí, jak jim vhodně vybraná lyže změní pohled na tento sport.

damské lyže

dámské lyže

Většinou teprve s dobře vybranými lyžemi začnou mít lyžování a hory rády. Navíc, když je taková super dámská lyže krásná a přesně ladí s vybraným outfitem, je vyhráno! Na evropském Superskitestu jsem se zajímal o výsledky dámských lyží, protože díky nim jsme pak mohli vybírat do obchodu ty nejlepší modely.  Zajímavostí je že zprvu dámské lyže hýříly barvami a velmi bohatými designy. Paradoxně nyní ovládla zejména kvalitní modely dámských lyží černo-bíla kombinace.

Zajímavé je, že dodnes je velmi rozšířený názor že dámské lyže jsou nekvalitní. S těmito názory přichází řada žen přímo do obchodu, nebo je sděluje při telefonickém poradenství. Dalším problémem, je že hodně lyžařek nechává výběr svých lyží na svém partnerovi. Podle mě je to stejně těžké jako bych manželce vybíral boty nebo šaty. Ze zkušenosti pořádaných skitestů dámské modely lyží nadchnou minimálně 95% lyžařek, pouze málo lyžařek i 

po testu upřednostní pánský model. Proč je dámský model vhodnější? Jeho konstrukce lépe vyhovuje lyžařské technice žen, která je jiná než u mužů. Jde hlavně o postavení těžiště v průběhu oblouku či velikost tlaku do hran, který vychází z jejich rychlosti a váhy. Nákup dámských lyží a lyžáků by měl být podle mě stejně samozřejmý, jako nákup dámského oblečení, botů či kabelek. Ale i zde platí, že existují dámy, které upřednostní nákup v pánských odděleních...

Tak od teď mě lyžování baví.... Bohužel jsem na to přišla až tak pozdě..... to jsou nejčastější komentáře dam po prvním testování dámských lyží. Většina hodnotí jízdu s vybranou lyží jako obrovský zážitek! Nejsem unavená a na lyži se cítím bezpečně, jsem si jistá v každém okamžiku, lyže perfektně reaguje i v pomalejší rychlosti a skvěle drží na ledu. Tak to je vhodná lyže. A spolu s kvalitním oblečením to jsou nezbytné podmínky, aby si to dámy na horách opravdu užily. Samozřejmě sladěné tak, aby jim to co nejvíce slušelo.

dámské lyže

dámské lyže

V našem SKIMAX STORE zaujímá dámský sektor lyžařského vybavení významnou pozici, proto se snažíme mít široký výběr toho nejlepšího, co lyžařští producenti nabízejí. K tomu nám pomáhají testy lyží, při kterých tyto cenné informace o tom, co se líbí, sbíráme přímo od lyžařek, které se testu účastní.

Další důležité informace o požadavcích na lyže máme při jejich prodeji. Zde zcela jasně vyvstávají požadavky na jejich design. Co si budeme vykládat, design lyží je pro ženy naprosto zásadní. 

Všechny tyto podněty daly vzniknout myšlence vyrobit takovou dámskou lyži, která by splnovala velmi náročné požadavky na design, ale zároveň i na maximální úroven jízdních vlastností. To jsou - klidné a pohodlné přehranění do oblouku, bezpečná jízda na ledě a tvrdé zledovatělé sjezdovce, spolehlivost lyže v proměnlivých podmínkách a hlavně lyže, na kterých se tolik nenadřou.

Poslední důležitou věcí je zvolit vhodnou délku, aby co nejlépe odpovídala stylu jízdy a podtrhla vlastnosti, které budou lyžařce nejvíce vyhovovat. Velmi důležité je také si při nastavení vázání trochu pohrát s těžištěm. Nakoukněte do naší kolekce dámských lyží a pokud chcete skutečnou perličku mezi dámskými lyžemi, doporučuji limitovanou edici lyží Vist X Limited!

DO KOLEKCE VIST X LIMITED

dámské lyže

Takže dámy do toho. Nebojte se dámských lyží. Pouze dobře vyberte a budete nadšeny. Přeji Vám skvělé lyžařské zážitky!!

NAPIŠTE MI - PORADÍM VÁM

PhDr. Pavel Štancl

 


Zpět

Další novinky

Výprodej testovacích lyží

Testovacky-na-prodej-0.jpg

Lyžaři a lyžařky, vybíráte pro sebe nové lyže a nevíte si rady? Zeptejte se a poraďte se s našimi profi testery, vyberou pro Vás ty pravé lyže z naší nabušené nabídky. Zní to super, a taky, že to super je...

Prodlužte si smlouvu

Prodluzte-si-smlouvu-0.jpg

Vážení zákazníci půjčovny Skimax. Jste spokojeni se zapůjčenou výbavou? Pak neváhejte! Dovolujeme si Vás oslovit se zajímavou nabídkou. Prodlužte si smlouvu JEDNODUŠE a RYCHLE z pohodlí vašeho domova

Jak vrátit půjčenou výbavu

Jak-vratit-pujcenou-vybavu.jpg

Konec lyžařské sezóny se pomalu blíží, a přesně proto jsme se rozhodli Vás včas informovat o průběhu vrácení Vámi zapůjčené výbavy