NOVÉ LETNÍ KOLEKCE GOLDBERGH až -25 % PRÁVĚ TEĎ

Jak vybrat lyžáky

Nové lyžařské boty nevybíráte každý den. Jejich správný výběr není vůbec snadný, často však zcela zásadně rozhoduje o tom, jak se při lyžování cítíte. Špatná volba lyžáků může negativně ovlivnit Váš pobyt na horách. Proto je vždy důležité obrátit se s výběrem na specialisty, kteří Vám dobře poradí, kteří se skvěle orientují ve svých produktech a znají všechna úskalí, která Vás můžou u výběru potkat.

Aleš Boháč – Bootfitter SKIMAX STORE

25 let zkušeností s prodejem lyžařské obuvi nám umožňuje snadno Vás provést nabídkou a pomoci Vám vybrat ty nejlepší lyžáky právě pro Vás! Navíc víme, co prodáváme, a proto pro Vás v našem SKIMAX STORE vybíráme pouze to nejlepší, co je na trhu k dostání. V naší nabídce najdete celou řadu modelů lyžařských bot těch nejprestižnějších výrobců, abyste měli jistotu, že si vybíráte vždy mezi produkty té nejvyšší kvality.

JAK VYBRAT LYŽÁKY

JAK VYBRAT LYŽÁKY

Výběru správné lyžařské obuvi je neoprávněně věnována menší pozornost v porovnání s výběrem lyží. Přitom je tento výběr možná zásadnější než výběr správné lyže. Věřte, že ani nejlepší model lyží Vám nepomůže, pokud Vás budou trápit Vaše lyžáky a lyže bude v „kontaktu" se zcela nevhodným modelem Vaší lyžařské obuvi. Je zcela nezbytné, aby lyže a lyžáky tvořily harmonický celek.

LYŽAŘSKÉ BOTY

Dobrá lyžařská obuv je základem komfortního prožitku při lyžování. Lyžák je při jízdě zprostředkovatelem informace mezi lyžařem, lyží a sněhem. Správný model lyžařské obuvi přesně a okamžitě předává lyžařovi instrukce lyži. To dokáže jenom vhodný model ve správné velikosti.

Video – Jak vybrat lyžáky?

Video – Výběr lyžáků ve SKIMAX STORE

DÁMSKÉ LYŽAŘSKÉ BOTY

Rozdíl mezi pánskými a dámskými lyžáky je velký. Když se podíváte na chodidla, kotník či lýtko, tak mají jinou stavbu, a proto dámské boty určitě ženám doporučujeme. Největší rozdíl v dámských lyžařských botách je výška komínu a vykrojení botičky v zadní části. Dámské lyžáky mají komín nižší než pánské boty, protože ženy mají lýtko nižší než muži. Dámské lyžařské boty mají mnohem více izolačních vrstev než pánské lyžáky. Ve SKIMAX STORE máme bohatý výběr dámských lyžařských bot od mnoha světových značek.

KATEGORIE LYŽAŘSKÝCH BOT

1. Na sjezdovku

2. Skialpinistické

3. Dámské

4. Do volného terénu – freeridové

5. Dětské

6. Na skoky – do funparků – freestyle

Parametry, které potřebujeme znát při výběru správné lyžařské obuvi

1. Pohlaví

2. Jakým stylem lyžujete

3. Zda upřednostňujete výkon, či celodenní pohodlí

4. Kde lyžujete

5. Jaká je Vaše váha

6. Jak jste citliví na chlad

7. Jakou částku chcete do nákupu investovat

8. Na jaké lyži lyžujte

 

Diagnostika – analýza chodidla

Prvním a nezbytným krokem je dokonalá analýza Vašeho chodidla. Tato analýza nám zjistí zcela nezbytné údaje, bez kterých výběr není možný – 

délku a šířku Vašeho chodidla, stav Vaší klenby a individuální specifikace Vašeho chodidla. Ve SKIMAX STORE používáme k analýze chodidla  

speciální skener Sidas Feetbox, který umí změřit Vaše chodidla ve dvou rozměrech s přesností na 1 mm. Tuto analýzu provádíme zcela zdarma.

 

Zjištěné údaje měřením a zodpovězením bodů 1-8 nám pomohou vybrat

1. Vhodný FLEX INDEX Vaší lyžáky

Obecně u lyžařských bot všech kategorií platí, že čím vyšší tvrdost – flexe, tím je bota sportovnější a užší.

 

Jak vybrat lyžáky – Rekreační lyžař
Rekreační lyžař
Tvrdost – flexe u lyžáků pro rekreační
jezdce je v rozmezí 50–80


Jak vybrat lyžáky – Sportovní lyžař

Sportovní lyžař
Tvrdost – flexe u lyžáků pro sportovní jezdce
je v rozmezí 90–130


Jak vybrat lyžáky – Závodní lyžař

Závodní lyžař
Tvrdost – flexe u lyžáků pro závodní jezdce
je v rozmezí 130–150

 

2. Vhodnou šířku skeletu Vaší lyžáky

Důležitým parametrem při výběru lyžáků je jejich šířka (šířky u lyžáků se uvádějí v základní velikosti 26,5 – poté buď přičítáte nebo odečítáte cca 2 mm co číslo).


Jak vybrat lyžáky – Rekreační lyžáky

Rekreční lyžáky
šířka 102–105 mm


Jak vybrat lyžáky – Sportovní lyžáky

Sportovní lyžáky
šířka 98–102 mm


Jak vybrat lyžáky – Závodní lyžáky

Závodní lyžáky
šířka 92–95 mm

 

3. Vhodnou šířku komínu Vaší lyžáky

 Vizuální analýzou vyhodnotíme tvar a šířku Vašeho lýtka a doporučíme Vám model lyžáky s vhodnou šířkou komínu pro Vaši nohu.
 

Jak vybrat lyžáky – Sidas Feetbox

ANALÝZA CHODIDLA – SIDAS FEETBOX

„Prvním a zcela nezbytným krokem k výběru správné lyžařské obuvi je podrobná analýza Vašeho chodidla.“

Při ní od Vás získáme důležité údaje o Vašem chodidle, které jsou potřebné k výběru té nejvhodnější lyžáky právě pro Vás. U nás ve Skimax STORE se o Vás při výběru postarají naši odborníci a poradí Vám se vším, co bude potřeba. Vy si užijete příjemný nákup a pohodlí na svahu při jízdě v nových lyžácích, které Vám skvěle padnou. Ve Skimax STORE používáme k analýze chodidla speciální skener Sidas Feetbox, který umí změřit Vaše chodidla ve dvou rozměrech s přesností na 1 mm. S pomocí tlakové desky dokáže tento přístroj také určit typ klenby. Díky údajům zjištěným při měření Vám dokážeme nejlépe vybrat ten nejvhodnější model.

SIDAS FEETBOX

Analýza SIDAS FEETBOX vyhodnotí následující údaje

Jak vybrat lyžáky – Velikost nohy Jak vybrat lyžáky – Šířka nohy Jak vybrat lyžáky – Rozdíly mezi pravým a levým chodidlem Jak vybrat lyžáky – Stav klenby Jak vybrat lyžáky – Zatížení Vašich nohou
Velikost Vaší nohy s přesností na 1 mm Šířku Vaší nohy s přesností na 1 mm Rozdíly mezi levým a pravým chodidlem Stav Vaší klenby Zatížení Vašich nohou vyhodnocením tlaku na plosky nohou

Dále provedeme vizuální analýzu Vašeho chodidla, díky které zjistíme

1. Stav a šířku Vašich kotníků

2. Stav a šířku Vašich lítek

3. Drobné, či větší deformace a abnormality u Vašich chodidel

Díky přístroji Sidas Feetbox a dalším krokům při analýze Vaší nohy získáte dokonale přesné údaje o Vašem chodidle, které Vám mohou být nápomocny i při výběru sportovní, nebo volnočasové obuvi.

Analýzu provádíme zdarma všem zákazníkům, kteří si k nám přijdou vybrat nové lyžáky. Po celou dobu Vašeho výběru správných lyžařských bot Vám bude k dispozici odborně proškolený personál, který Vám zodpoví všechny případné dotazy a postará se, abyste se u nás cítili jako v bavlnce.

Doporučení, které Vám můžeme dát: pokud máte své vlastní oblíbené lyžařské ponožky které používáte při lyžování, nezapomeňte si je s sebou vzít na nákup. Pokud nemáte, nebojte, my jsme připraveni a na zkoušení Vám ponožky zapůjčíme, či poradíme s výběrem vhodných nových ponožek, které si u nás můžete zakoupit.

NABÍDKA LYŽAŘSKÝCH BOT
Analýza chodidla - Sidas Feetbox

BOOTFITTING – LYŽÁKY NA MÍRU

Každý z nás to někdy zažil a každý doufá, že už nezažije. Znáte to, když Vás tlačí lyžáky, brní chodidla, noha v lyžáku mrzne ještě, než dojdete na svah a nejlepší částí lyžovačky je vyzutí se na parkovišti. Všechny tyto příznaky znamenají, že Vaše lyžáky potřebují bootfittingovou úpravu. Co to vlastně je? Bootfitting je upravování a tvarování lyžáků na míru Vaší noze. Napomáhá vyřešit celou řadu problémů, kterou se svými lyžáky můžete mít. Odborníkem na tuto problematiku je ve Skimax STORE Aleš. Jako zkušený prodejce lyžařských bot má celou řadu znalostí, které mu pomáhají být co nejlepším bootfitterem. Absolvoval celou řadu speciálních školení a dokáže Vám skutečně skvěle zanalyzovat Vaše chodidla, vyhodnotit problémové partie a efektivně pomoci od problémů s Vašimi lyžáky. Na našeho bootfittera se můžete spolehnout! Protože vždy odvede maximálně kvalitní práci.

 

První se podíváme na to, co všechno může způsobovat Vaše potíže?

1. Špatná velikost lyžáky

2. Výrustky na chodidlech

3. Operace chodidel

4. Klenba

5. Atypický tvar

chodidla, kotníku, lýtka


A JAK VÁM MŮŽEME VE SKIMAX STORE POMOCI? JE TO SNADNÉ, KDYŽ VÍTE JAK NA TO! VE SKIMAX STORE PROVÁDÍME CELOU ŘADU BOOTFITTINGOVÝCH ÚPRAV.

 

1. Tvarování skeletu na míru

2. Tvarování skeletu pouze v daném problematickém bodě (malíková/palcová hrana, oblast kotníku a nártu, rozšíření v oblasti paty)

3. Sidas IPS – jde o vystýlání boty materiálem vystřiženým do určitých tvarů tak, aby se odtlačila problematická místa od skeletu

4. Vytěsňování vnitřní botičky k dokonalé fixaci chodidla

5. Doporučení vhodné sportovní vložky Sidas

6. Prodloužení pásku na lyžáce dle potřeby

7. Vypékání lyžařských vložek Sidas na míru

Jak vybrat lyžáky – Bootfittingové úpravy

Jak vybrat lyžáky – Bootfittingové úpravy

Všechny tyto úpravy velmi pozitivně ovlivní Váš komfort při užívání Vaší lyžařské obuvi a výsledek pak stojí skutečně za to! Vy si pak můžete užívat čirou radost z lyžování a pobytu na horách.Při zakoupení lyžáků ve SKIMAX STORE máte tyto bootfittingové úpravy zdarma. Ale pokud potřebujte upravit lyžáky zakoupené jinde, s důvěrou se na nás obraťte! Rádi a rychle Vám pomůžeme co k největšímu komfortu. Objednejte své lyžáky k našemu bootfittingovému specialistovy Alešovi

Jak vybrat lyžáky – Bootfittingové úpravy

CENÍK BOOTFITTINGOVÝCH ÚPRAV VE SKIMAX STORE


Tvarování skeletu bot (jedno místo včetně případné korekce) 390 Kč
Dodatečné tvarování stejného místa (2. korektura, 3. korektura) 190 Kč
Tepelné tvarování vnitřních botiček (pár bot) 90 Kč
Vytěsňování vnitřní botičky 490 Kč
Prodloužení pásku na botě 450 Kč
Aplikace SIDAS vložek 790 - 990 Kč

NABÍDKA LYŽAŘSKÝCH BOT

Speciální doplňky k lyžákům

Speciální doplňky k lyžákům

Je celá řada skvělých vychytávek, které si můžete dopřát při nošení i při péči o Vaši lyžařskou obuv. My se Vám ve SKIMAX STORE každý rok pokoušíme nabídnout ty nejlepší, které jsou podle nás na trhu k dostání.

 

SPORTOVNÍ VLOŽKY SIDAS

Tak, jako každý člověk má svou výšku, váhu a stavbu těla, tak i každé chodidlo má svou vlastní délku, šířku a tvar, tedy morfologii, a proto je unikátní a jedinečné. Obuv je často vyráběna sériově na univerzálních kopytech. Proto důležitou možností, jak individuálně přizpůsobit sériovou obuv morfologii Vaší nohy, je použití anatomicky tvarovaných 3D sportovních ortopedických vložek, které se stanou pojítkem mezi nohou a botou.

Jak vybrat lyžáky – Sportovní vložky Sidas

a) FLASHFIT

Předtvarované vložky WINTER+ jsou vzhledem k větší tuhosti pod klenbou a v patě díky výztuze, určeny pro skeletové lyžařské boty.
Anatomický 3D tvar zajistí rozložení váhy těla na větší část plochy chodidla. Přináší těsnější kontakt, čímž je možno lépe kontrolovat a přenášet informace do boty a lyže.

b) WINTER 3 FEET

Jedná o vložky konstrukcí, ale i tvarem přizpůsobené třem typům kleneb chodidel, vylepšené o dokonalejší tlumící části tak, aby napomáhaly charakteristickým biomechanickým projevům daného typu klenby. Vložky řady WINTER 3Feet jsou vylepšeny o speciální izolační fólii, která zabraňuje pronikání chladu a úniku tepla z obuvi.

 

Jak vybrat lyžáky – Vyhřívané vložky Sidas

VYHŘÍVANÉ VLOŽKY SIDAS

Skvělá záležitost pro lyžaře, kteří trpí na nedokrvené a prochladlé končetiny. Speciální vyhřívané vložky umístíme do Vaší lyžáky, propojíme s externí baterií a je to. Nožky máte v teple po celý den.

 

VYSOUŠEČE LYŽAŘSKÉ OBUVI

Skvělá věc, která s Vámi může cestovat po celém světě a nezabere skoro žádné místo, a přitom udělá skvělou práci. Použít ji můžete jak do lyžáků, tak i do jiných druhů sportovní a volnočasové obuvi. Snadné použití zaručuje skvělý výsledek – sucho ve Vaší lyžáce po každém lyžařském dni!

Jak vybrat lyžáky – Vysoušeče lyžařské obuvi

 

Jak vybrat lyžáky – Bezešvé lyžařské ponožky

BEZEŠVÉ LYŽAŘSKÉ PONOŽKY

Vybrat ty správné ponožky je důležitá věc. My ve SKIMAX STORE nabízíme naše vlastní ponožky značky SKIMAX, které si necháváme speciálně vyrábět přesně podle našeho návrhu. Obsahují všechno, co by podle nás měla ideální ponožka obsahovat a ještě jsou za skvělou cenu!

 

VYHŘÍVANÉ LYŽAŘSKÉ PONOŽKY

Praktické a jednoduše ovladatelné. Skvěle přenosné do každé obuvi, ve které trpíte na chlad. Dokáží hřát celý den, dají se jednoduše vyprat. Ideální společník pro boj se studenými chodidly.

Jak vybrat lyžáky – Vyhřívané lyžařské ponožky

 

Jak vybrat lyžáky – Vyhřívané lyžáky

VYHŘÍVANÉ LYŽÁKY

Speciální lyžáky s integrovaným vyhříváním jsou další možností v boji proti prochladlým nohám. Jednoduchý dobíjecí systém a výběr z více značek najdete jak jinak než v našem SKIMAX STORE.

 

SPECIÁLNÍ VAKY NA LYŽÁKY

I Vaše lyžáky si zaslouží specializovanou cestovní tašku. Ochrání je před vnějšími vlivy a poškození při cestování, snadno se v nich lyžáky přenáší i uskladňují. Ideální společník na cesty, Bez kterého Vaše lyžáky nemůžou být!

Jak vybrat lyžáky – Speciální vaky na lyžáky
 
 
ales bohac

Máte dotaz, potřebujete poradit?
Zavolejte nebo mi napište. Jsem zde pro vás.

Neradi vyplňujete dotazníky? Zavolejte mi: +420 736 103 032