20 SLEVA na letní kolekce GOLDBERGH + doprava ZDARMA s GLS.

Jak vybrat lyže

Výběr správných lyží zcela zásadně ovlivňuje Váš prožitek z jízdy a pobyt na horách. Přitom vybrat si vhodný model není vůbec snadná záležitost. Je potřeba zvážit a zohlednit celou řadu faktorů a parametrů a vyhnout se častým chybám. Proto při výběru lyží vždy doporučujeme obrátit se na skutečné odborníky ve specializované prodejně, kteří Vás provedou Vaším nákupem a skvěle se orientují nejenom v nabídce lyží z jejich prodejny, ale ve všech modelech, které jsou na trhu k dostání.

Jak vybrat lyže – Pavel Štancl

25 let zkušeností s prodejem a testováním lyží nám umožňuje Vás snadno provést nabídkou a pomoci Vám vybrat ty nejlepší lyže právě pro Vás! Známe detailně sortiment lyžařské nabídky a víme, co prodáváme. Proto u nás nenajdete všechny značky a modely, do nabídky SKIMAX STORE se dostanou pouze ty značky a modely, které za to skutečně stojí! Navíc Vám s výběrem pomůže sám majitel firmy, dlouholetý profi tester Superskitestu Pavel Štancl, který Vám vždy rád poradí a vybere to nejlepší právě pro Vás!

Jak vybrat lyže

JAK VYBRAT SJEZDOVÉ LYŽE

Vždy je těžké vybrat si ty správné lyže. Stejně těžké je najít správnou odbornou pomoc při jejich výběru. Naši podstránku JAK VYBRAT LYŽE jsme pro Vás připravili, tak, aby byl pro Vás nákup nového modelu co nejjednodušší, získali jste co nejvíce informací potřebných pro správný výběr a udělali si kvalitní přehled, co vlastně nákup nové lyže obnáší.

Jak vybrat sjezdové lyže

PODLE ČEHO VYBÍRAT SJEZDOVÉ LYŽE

 

V čem mít jasno před nákupem

  • Kolik vážím
   lyže nepozná Vaši výšku, pouze Vaši váhu
 • Jak jsem na tom fyzicky
  lyžuji na výkon, či pro radost a pohodu
 • Kolik toho za sezónu najezdím
 • Jaký terén preferuji
  svah či volný terén, mám rád tvrdou, zledovatělou sjezdovku, či měkčí sníh
 • Jakým obloukem jezdím
  smýkaným, carvingovým, nebo kombinací obojího
 • Jaký typ oblouku preferuji
  krátký, střední, dlouhý
 • Jakou rychlostí jezdím
 • Sháním lyži na celý den, nebo specifičtější model na určitý typ jízdy
 • Lyže, co vybírám budou mým jediným modelem, nebo doplní model, co už mám
 • K čemu mi má lyže dopomoci
  chci se zlepšit, či méně „nadřít", nebo obojí
 • Kolik chci do modelu investovat

 

Co musí vyhodnotit prodejce

  • Pohlaví
   pro koho jsou určeny lyže, vždy je důležité zohlednit pohlaví při zahájení výběru lyží
 • Krojení lyže
  vyhodnotíme na základě preferovaného tipu oblouku a rychlosti Vaší jízdy
 • Šířku lyže pod botou
  aby šířka co nejlépe odpovídala tomu, co od lyže očekáváte
 • Složení lyže
  které musí zrcadlit Vaše požadavky lyže
 • Správnou délku lyže
  aby délka odpovídala Vaší váze a požadavkům na jízdní vlastnosti, které od lyže očekáváte
 • Souhru mezi lyží, deskou a vázáním
  jen dokonalá souhra zajistí dokonalý výsledek. Specializujeme se na to, aby námi prodávané modely měli vždy tu nejlepší možnou kombinaci!
 • Postavení těžiště vázání
  jhra s těžištěm může velmi ovlivnit jízdní vlastnosti lyže, správné postavení těžiště zdokonalí jízdní vlastnosti modelu
 • Soulad Vaší lyže a Vaší lyžáky
  tvrdost Vaší lyže musí odpovídat tvrdosti Vaší lyžáky


DÁMSKÉ LYŽE

Samotnou kapitolou je výběr dámských lyží. Já sám jsem velkým zastáncem této kategorie lyží, pravidelně a s nadšením dámské lyže testuji a v nabídce našeho SKIMAX STORE najdete nepřeberné množství těch nejlepších dámských lyží, které svou kvalitou plně odpovídají pánským modelům. Dávno neplatí, že jsou dámské modely horší a méně kvalitní.

Je ale potřeba zohlednit fyziologické rozdíly mezi muži a ženami, které nelze popřít. Dámy méně váží a mají v průběhu oblouku jinak postavení těžiště. Také nepreferují extrémní rychlost při jízdě. Proto jsou dámské modely pro ženy konstruovány speciálně tak, aby co nejlépe vyhovovaly fyziologii a stylu dámské jízdy a troufnu si říci, že v 99% případů jsou dámské lyže tou nejlepší volbou.

Přečtěte si náš článek:

Dámské lyže jsou skvělou volbou

Jak vybrat sjezdové lyže

Jak vybrat Vaše lyže

JAK VYBRAT VAŠE LYŽE

JAK TEDY VYBRAT VAŠE LYŽE?

Jedna věc je si všechno nastudovat, zhlédnout všechny dostupné filmy, přečíst spousty článků a pročíst stránky výrobců a dodavatelů. Druhá věc je udělat finální rozhodnutí a konečně si správně vybrat. I ten nejpečlivější student s maximálním množstvím znalostí se totiž může splést. Výběr lyže není tak snadný, jak se může zdát a je v něm skryto spoustu úskalí, o kterých prostě nemůžete vědět. Ne všechny informace o lyžích se totiž dají dohledat, některé se prostě musí zažít. Pak se může stát, že si sice vyberete skvělý model, ale budou skutečně ten pravý PRÁVĚ PRO VÁS?! Naše osobní zážitky s lyžemi jsou stejně rozsáhlé, jako znalosti o nich. Vybereme Vám to nejlepší! Je totiž rozdíl vybrat dobré lyže a dobré lyže právě jen pro Vás!

 

Jak vybrat sjezdové lyže

TEN PRAVÝ MODEL

Jak vybrat sjezdové lyže

Za 25 let prodeje lyží jsme získali spousty zkušeností. Ty dokážeme velmi efektivně promítnout do našeho poradenství při Vašem výběru, tím ho pro Vás zjednodušit, zefektivnit a nasměrovat Vás tím správným směrem. Troufneme si říci, že 99% našich zákazníků si u nás koupí tu PRAVOU LYŽI. Prosím, neberte to jako samochválu, je to prostě proto, že se ničím jiným, než výběrem lyží nezabýváme. Prodali jsme desetitisíce párů lyží a slyšeli od zákazníků tolik informací o chybách, které udělali při výběru, že to prostě jen všechno dobře známe. Proto se na nás nebojte obrátit, i když jste si skoro 100% jistí, že jste sami vybrali správně. Rychle Vám to potvrdíme, nebo Vás naopak nasměrujeme k lepšímu modelu. Vy nám pak můžete dát vědět, pokud na lyžích ze SKIMAX zažijete opravdu dokonalé oblouky!

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI CELOU NABÍDKU SJEZDOVÝCH LYŽÍ

Poradenství profitestera

PORADENSTVÍ OD PROFI TESTERA PAVLA

Poradenství při výběru lyží naleznete v řadě specializovaných prodejen. Poradenství při výběru lyží od profesionálního testera lyží naleznete pouze ve SKIMAX STORE. Na starosti ho má sám majitel firmy PhDr. Pavel Štancl, který se podílí jak na vývoji a testovaní lyží celé řady renomovaných lyžařských značek, tak také dlouhodobě testuje lyže na největším profesionálním testu lyží v Evropě – Superskitestu, jehož výsledky se každoročně objeví ve všech evropských vydáních Skimagazínů. Pavel je skvělý a zkušený tester, ale hlavně velký pohodář, který si na nic nehraje a to, co dělá, ho pořád hrozně baví. Proto Vám vždy a rád poradí s Vaším výběrem lyží a pomůže Vám vybrat to nejlepší právě pro Vás.

O PAVLOVI

Pavel ve zkratce

 • Zakladatel a majitel firmy SKIMAX
 • Profi tester evropského SKITESTU
 • Mezinárodní certifikovaný lektor carvignu a telemarku
 • Bývalý závodník na lyžích, účastník FIS Carving Cup(u)
 • Autor řady knih a filmů o lyžování
 • Zakladatel a organizátor největšího testu lyží pro věřejnost SKISUMMIT
 • Účastník olympiády učitelů lyžování Crans Montana

Více o Pavlovi

 • Aleš Boháč – Profi tester a poradce pro výběr lyží

  PHDR. PAVEL ŠTANCL

  Majitel firmy SKIMAX
  Online poradce pro výběr lyží
  Tel.: +420 736 533 552

   ski-max (a) ski-max tecka cz

Jak zastihnete Pavla

 • Pavla můžete potkat v prodejně SKIMAX STORE, kde je přes zimu téměř každý den.
 • Zarezervujte si SKIMAX VIP nákup a nechte si s výběrem poradit od Pavla ve Vámi vybraném dni a čase.
 • Máte to k nám daleko? Nevadí, zavolejte Pavlovi na +420 736 533 552, rád a dobře Vám poradí i po telefonu.
 • Nemůžete z nějakého důvodu zavolat? Napište Pavlovi e-mail na ski-max@ski-max.cz nebo vyplňte online dotazník pro výběr lyží, odpoví Vám hned, jak Váš dotaz zpracuje.

Dotazník pro výběr lyží

PROČ PROFI TESTER NEJLÉPE PORADÍ?

Pavel: „Již na prvním testu jsem zjistil, že testování lyží je zcela zásadní. Nikdy bych nevěřil, jaký může být mezi lyžemi rozdíl. A jak jejich otestování pomůže k pochopení každého aspektu lyže. Zákazník ale nemá vždy možnost a čas si vybraný model před nákupem vyzkoušet. Proto dodnes lyže, které prodávám, poctivě testuji a vycházím při jejich zkoušení z poznatků ze SUPER SKITESTU, abych pochopil a zažil vše, co se dá o lyži při jízdě zjistit. A teď zpět k nákupu. Můžete si vše nastudovat, ale úspěch si tím nezaručíte. Ne všechny informace o lyžích se dají načíst, některé se musí prostě zažít. A já testuji lyže skoro celý svůj dospělý život a znám modely, které prodávám, skrz na skrz ze všech stran. Právě díky těmto zkušenostem Vám vyberu ty nejlepší lyže pro Vás.

Jak someliér zná své lahvinky, já znám své lyže a jejich prodej mě i po těch letech neustále baví. Pomůžu Vám se vyvarovat chyb a nasměruji Vás k lyžím, ze kterých budete skutečně nadšení. Do SKIMAX STORE vybírám jen to nejlepší, co je na trhu. Proto u nás nenajdete vše, nejsme žádný nadnárodní e-shop s nabídkou bez hlavy a paty. Jsme rodinná lyžařská speciálka a spokojenost našich zákazníků je u nás na prvním místě. Stojíme si za výběrem a kvalitou námi prodávaných výrobků. Pokud přemýšlíte o nákupu lyží, obraťte se na nás! Naše osobní zážitky s lyžemi jsou stejně obsáhlé, jako znalosti o nich. A my se o ně s Vámi rádi podělíme a vybereme Vám ty nejlepší lyže právě pro Vás!

Testování lyží

TESTOVÁNÍ LYŽÍ

Otestovat si lyže je skutečně skvělá věc, která Vám může snadno a rychle pomoci k výběru té správné právě lyže. Tím nejlepším testerem jste sami sobě právě VY! Já sám testuji lyže strašně rád, a právě poznatky z testování mi nejvíce pomáhají při prodeji lyží našim zákazníkům. Ale pozor! Hodně lyžařů si myslí, že testování lyží je vyzkoušení jednoho nebo několika párů lyží někde na svahu, kde zrovna jedna z mnoha lyžařských firem nabízí své nové modely. Tady se jedná o vyzkoušení, a ne o testování. Firmy spoléhají na to, že rozdíl mezi naší starou a novou lyží bude natolik zásadní, že Vás zkoušený model zcela omráčí a Vy si jej okamžitě zakoupíte.

KDO MŮŽE TESTOVAT?

Testovat lyže může vlastně úplně každý, úplný začátečník, rekreační, aktivní sportovní i závodní lyžař, každý má totiž pro testování stejné předpoklady. Stačí jen najít tu pravou možnost a chuť. Vůbec nezáleží na stylu Vaší jízdy, Vašem věku, výšce či váze, nebo na rychlosti jakou jezdíte. Záleží na Vašem nadšení a chuti testovat. Sami sobě jste tím nejlepším testerem a budete ohromeni, jak velké rozdíly mezi jednotlivými lyžemi najdete a jak ty správné modely okamžitě vylepší a zpříjemní Vaši jízdu. Překvapí Vás, jaké pokroky dokážete díky správně vybraným lyžím udělat. Z mé vlastní zkušenosti vím, že jedni z nejlepších testerů jsou dámy, které sice většinou testovat nechtějí, ale poté jsou opravdu nadšené, že to zkusily. Dámy totiž málokdy dokážou lyži tzv. utrhnout silou, spíše od lyží očekávají spoustu komfortu a pomoci. Většinou jsou velmi překvapené jak snadno a lehce se jim na novém modelu lyžuje. Nebojte se testovat sjezdové lyže.

JAK TESTOVAT LYŽE?

Opravdové testování je porovnávání jednotlivých modelů od různých značek. Navíc lyže musí být z jedné kategorie (např. slalomky) a ve stejných nebo velice podobných délkách. Abychom opravdu poznali rozdíly, musíme testovat ve stejném prostředí a nejlépe na jednom svahu. Pro nejlepší výsledky je důležité testovat co nejrychleji jednu za druhou. Teprve potom jsme schopni procítit i ty nejemnější rozdíly mezi nimi. Proč? Protože zůstáváme-li déle na jednom modelu, zvykáme si na něj, a to není dobře. To nejdůležitější na testování lyží je to, že výsledky jsou naprosto nikým a ničím nezpochybnitelné. Vy si vybíráte vítěze na základě Vašich individuálních předpokladů – fyzických, biologických i psychologických dále ovlivněných počasím, sněhovými podmínkami, včerejším Après-ski a současnou náladou. Výsledek je tedy soukromou záležitostí, subjektivním názorem na základě vlastní zkušenosti, a to je na něm to absolutně nejcennější!

KDE TESTOVAT LYŽE?

Opravdu testovat lyže můžete jedině na profesionálním testu lyží, kde můžete využít široké nabídky testovacích lyží a zažít chvíle skvělé, střídající se s chvílemi zklamání. Budete překvapení, jak ohromné rozdíly mezi jednotlivými modely lyží mohou být. Každá testovací jízda Vám přinese cenné zkušenosti, které pak snadno zúročíte při vyhodnocování Vašich vlastních výsledků testování. Díky své kariéře profi testera jsem vždy toužil zákazníkům zprostředkovávat možnost testování lyží. Proto také SKIMAX již řadu let pořádá SKIMAX SKITEST. Ten tradičně probíhá v jihotyrolském středisku Sulden am Ortler vždy v prosinci a v dubnu. Na testu najdete širokou nabídku top modelů lyží Stöckli, Vist, AK, Bogner, Atomic a dalších, aby Vaše zážitky z testu byly co nejintenzivnější. Testcentrum je přímo pod sjezdovkou, což je ideální pro testování lyží. Vy tak po celý den můžete zkoušet jeden model za druhým, a to i z různých kategorií.

TESTOVACÍ MODELY K VYZKOUŠENÍ

Protože Vám ve SKIMAX chceme dát možnot testovat modely lyží před nákupem, najdete v našem SKIMAX STORE největší TESTCENRUM VIP LYŽÍ v ČR. Vybírat můžete ze 150 párů luxusních VIP modelů lyží od značek Stöckli, Vist, AK, Atomic, Salomon, Head, K2, Kastle, Volant a Völkl. Zapůjčíme Vám skvěle naservisované testovací modely na jeden den, ale i na celou dovolenou, seřídíme Vám je přímo na míru pro Vás, nezapomeňte si však vzít Vaši 1 lyžařskou botu. Nabídku našeho testcentra si můžete prohlédnout zde. Zapůjčíme Vám skvěle naservisované testovací modely na jeden den, ale i na celou dovolenou, seřídíme Vám je přímo na míru pro Vás, nezapomeňte si však vzít Vaši 1 lyžařskou botu. Nabídku našeho testcentra si můžete prohlédnout zde.

SLOVO TESTERA NA KONEC

Nebojte se a testujte si lyže. Získáte tím pro Vás ty nejcennější informace k nákupu lyží. A pokud tuto možnost nemáte, obraťte se na mě.

25 let se zabývám pouze testováním a prodejem lyží a po důkladné konzultaci s Vámi Vám pomůžu vybrat ty nejlepší lyže pro Vás! Pavel Štancl

stancl pavel

Máte dotaz, potřebujete poradit?
Jsem zde pro vás.

Neradi vyplňujete dotazníky? Zavolejte mi: +420 603 878 000

Co víte, vyplňte, co nevíte, přeskočte, nic se neděje.