SKIMAX STORE | úterý - sobota | 9.00 - 18.00 hod.

Jak vybrat lyžařské hole 

JAK VYBRAT LYŽAŘSKÉ HOLE

2021 | SKIMAX STORE | Olomouc

Lyžařské hole se většině lyžařů mohou zdát jako nepodstatný doplněk. Není to, ale tak úplně pravda. I když se to nezdá, hole nám při jízdě lehce pomáhají s udržením rovnováhy. Také se o ně dost často opíráme u lanovky nebo jen tak při rozboru našeho lyžování s přáteli.

Jak vybrat

délku

Váš výběr ovlivňuje hned několik faktorů, začal bych u toho nejdůležitějšího a tím je správná délka lyžařských holí. Existují samozřejmě velikostní tabulky doporučených délek, ale pokud zrovna nejsou po ruce, můžete si vystačit s jednoduchou pomůckou. Hůlku otočte, postavte ji rukojetí na podlahu a uchopte přesně pod talířkem. Paži mějte přesně podél Vašeho těla a stále drže hůlku pod talířkem. Úhel ve Vašem lokti by měl být pravý, tj. 90°, pokud tomu tak je, máte základní rozhodování za sebou a zvolili jste správnou délku. Pokud si nejste jistí, mrkněte na přiložený obrázek.

Jak vybrat lyžařské hole

 

 

Výška lyžaře (cm) Délka hole (cm)
160 105 - 110
165 110 - 115
170 115 - 120
175 120 - 125
180 125 - 130
185 130 - 135
190 135

Jaký zvolit
Materiál

Dalším z faktorů pro výběr lyžařských holí je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji se hůlky vyrábí z hliníku nebo z karbonu. První a myslím zásadní faktor, kde se tyto dvoje hole liší je cena, někdy u karbonových holí může být i dvojnásobná proti hliníku. Nicméně, je to něco za něco, karbonové hole jsou přece jen lehčí, většinou se vyrábí v menších průměrech a mohou tak působit elegantněji. Jsou také pružnější, tedy je zde šance, že se nezlomí tak snadno. Ale nebojte i hliník vydrží hodně.

NAŠE NABÍDKA LYŽAŘSKÝCH HOLÍ

Jaká vybrat

poutka

Při výběru lyžařských holí byste měli věnovat pozornost i systému upínání poutek. Zda zvolíte „klasická“ poutka nebo půjdete modernější a dle mého názoru mnohem komfortnější cestou, tedy systémem odepínání, jako má patentovaný např. značka Leki viz obrázky. Osobně Leki systém Trigger využívám téměř 10 let a nedám na něj dopustit. Buď si můžete vybrat stylové rukavice přímo s upínacím poutkem nebo si klidně můžete nechat svoje oblíbené rukavice i jiných značek, na které si upevníte systémové poutko a máte o pohodlí postaráno.

Jak vybrat lyžařské hole

Jak vybrat lyžařské hole

Jakou zvolit

rukojeť

Když už jsme u poutka, mrkněte při výběru pořádně i na rukojeť, tzv. grip, ten by Vám měl být příjemný při úchopu a jeho prolisy by Vám měly sedět přímo do ruky. Některé gripy bývají čistě plastové, některé bývají doplněny o pěnové prvky nebo korek, tyto materiály by měly úchop zpříjemňovat.

Jaký vybrat

talířek

Vybírat můžete také podle průměru talířku, zde je to jednoduché. Pokud se pohybujete převážně na sjezdovkách, berte hole s malým talířkem o průměru většinou 50 mm. Jste-li vyznavačem jízdy mimo sjezdovky v hlubokém sněhu, jsou pro Vás vhodnější talířky o průměru 10 cm.

Jaký zvolit

design

No a navíc, když už tedy s holemi „musíme“ lyžovat, měly by se nám trochu líbit. Designů lyžařských holí je nespočet, od decentních, elegantních holí jen s malými nápisy až po velmi zajímavé vzory.

 

 • Marek Čech – Online poradce pro výběr lyží a skialpů

  MAREK ČECH

  Profi tester lyží
  Online poradce pro výběr lyží a skialpů

Pokud budete potřebovat při výběru lyžařských holí poradit neváhejte se na mě obrátit, velmi rád Vám s výběrem pomůžu. Můžete mi zavolat na tel.: +420 736 533 552, nebo napsat e-mail na ski-max@ski-max.cz, či vyplnit dotazník pro výběr oblečení a doplňků.

DOTAZNÍK

Doporučuji Vám také navštívit naši kamennou prodejnu SKIMAX STORE v Olomouci, kde Vám budou při výběru nápomocní naši velmi ochotní a zkušení poradci.    Marek

 • SKIMAX STORE – 700 m2 luxusních lyžařských specialit pod jednou střechou

  SKIMAX STORE

  700 mluxusních lyžařských specialit
  pod jednou střechou
  Tel.: +420 603 865 000
  Po – Ne
  9.00 – 19.00


Zpět

Další novinky

Výprodej testovacích lyží

Testovacky-na-prodej-0.jpg

Lyžaři a lyžařky, vybíráte pro sebe nové lyže a nevíte si rady? Zeptejte se a poraďte se s našimi profi testery, vyberou pro Vás ty pravé lyže z naší nabušené nabídky. Zní to super, a taky, že to super je...

Prodlužte si smlouvu

Prodluzte-si-smlouvu-0.jpg

Vážení zákazníci půjčovny Skimax. Jste spokojeni se zapůjčenou výbavou? Pak neváhejte! Dovolujeme si Vás oslovit se zajímavou nabídkou. Prodlužte si smlouvu JEDNODUŠE a RYCHLE z pohodlí vašeho domova

Jak vrátit půjčenou výbavu

Jak-vratit-pujcenou-vybavu.jpg

Konec lyžařské sezóny se pomalu blíží, a přesně proto jsme se rozhodli Vás včas informovat o průběhu vrácení Vámi zapůjčené výbavy