NOVÉ LETNÍ KOLEKCE GOLDBERGH až -25 % PRÁVĚ TEĎ

Vist X Limited – dokonalé univerzálky 

Vist X Limited - dokonalé univerzálky

vist x limitedtitulek

Dnešní trh se dnes vyznačuje jedním zásadním a hlavním parametrem – nepřebernou nabídkou. A trh s nabídkou lyží na tom není jinak. Proto je na místě položit si základní otázku, je vůbec reálné vybrat si TU pravou lyži? A je možné, aby JEDNA lyže byla skvělá po celý den a za různých sněhových podmínek? Zkusme si na tyto otázky odpovědět pěkně od začátku.

Co je to univerzálka?
Je to lyže, které si zachová skvělé lyžařské vlastnosti v průběhu celého dne i při změně sněhových podmínek. Ideální společnice na tvrdou, zmrzlou sjezdovku, stejně tak jako do měkkého, odpoledního sněhu.

Jaké jsou to vlastnosti?
Přesné a rychlé přehranění, klidné vedení lyže v průběhu oblouku, skvělé držení hran na ledu a na zledovatělé tvrdé sjezdovce, ale zároveň pohoda, hravost a harmonická jízda v měkkém sněhu a na neupravené sjezdovce. Je ovšem velmi těžké, aby se všechny tyto vlastnosti vyváženě promítly do jednoho modelu lyže. 

"Chtěl bych lyže na celý den"
Toto je nejčastější žádost od našich zákazníků. Samozřejmě, lyží na celý den - univerzálek je na trhu hodně, důležité je však vybrat tu pravou. Testuji lyže 20 let a a 15x jsem se zúčastnil evropského superskitestu. Pořádáme také velké testy lyží pro české a slovenské lyžaře. Hlavně ze zkušenosti testera vím, jak je opravdu dobrých univerzálek málo a že není vůbec lehké lehké je vyrobit.

"Lze takovou lyži vyrobit?"
Většinou univerzálky sklouznou k průměrným modelům, které lyžaře nenadchnou v žádném směru. Jsou tak univerzální, že právě díky své univerzálnosti v žádném z těchto parametrů nevyniknou. Přesto většina lyžařů sní o jedné lyži, která bude ideální za všech sněhových podmínek. hledají skvělou univerzálku, která v ideální délce zajistí krásný lyžařský zážitek za jakýchkoli podmínek. A ano, takovouto lyži lze vyrobit!

vist x limited

Vždy jsem toužil najít TU pravou lyži. Cesta k ní je ale dlouhá a plná poznání. Začít musíte u sebe. Nikdy jsem nebyl troškař a svou cestu jsem bral skutečně poctivě. Začal jsem závodním lyžováním, poté odborným vzděláním, stážemi u těch nejlepších lyžařů a teoretiků po celém světě, lyžařskými semináři, profesionálními testy lyží a sám jsem se stal jedním z předních instruktorů carvingu v Evropě a také osobním testerem některých značek lyží při vývoji nových modelů.

Ale stále to nebylo dost na to, abych si sám troufnul na zkonstruování lyže. Má cesta pokračovala, stal jsem se organizátorem největšího testu lyží pro českou veřejnost a majitelem jedné z největších lyžařských speciálek v ČR. A až tyto zkušenosti, získané zpětně od svých zákazníků a testerů, mi dodali odvahu. Protože můžete být vzdělaný a zcestovalý, ale nejdůležitější je umět naslouchat těm, pro které produkt vytváříte. Jen tak můžete stvořit něco, co má hodnotu nejenom pro Vás, ale zejména pro Vaše klienty.

vist spicka patka

A tak vznikla řada lyží VIST X LIMITEDdokonalá univerzálka. Spoluprací se značkou Vist a jedním z jejich zakladatelů Elmarem jsme začali pracovat na "dokonalé univerzálce". Elmar je bývalý reprezentant italského národního družstva a disponujeme úžasnými znalostmi o konstrukci jak lyží, tak zejména desek a vázání. A je jasné, že teprve dokonalá 

harmonie mezi deskou a vázáním může zaručit úspěch. Společným testováním, úpravou testovacích modelů a jejich zdokonalováním jsme na začátku loňské sezóny dospěli k prvním modelům z řady Vist X Limited. Limitovaná edice lyží, kterou můžete na celém světě zakoupit pouze ve SKIMAX STORE a jejíž vývoj prošel od začátku do konce podle mých představ.

2

vist x man limited

VIST X MAN LIMITED - po otestování několika tisíc párů lyží považuji tento model za ideální volbu pro sportovního lyžaře, který miluje všestrannost bez kompromisů. Stejně tak je tato lyže skvělá ale i pro milovníka lyžování, pro něhož je radost z pohybu a touha se zlepšit rozhodujícím faktorem při nákupu. Oba navíc spojuje to, že se nechtějí vláčet na hory s několika páry lyží. Vist X MAN LIMITED je všestranný model lyže pro celodenní lyžování, který splňuje ty nejvyšší kritéria jízdních vlastností po celý den. Tento model charakterizuje podle nás ideální střed pro univerzálku 71mmvist x limited

Velmi kvalitní dřevěné jádro jsme doplnili pouze jedním titanalem o síle 1.6 mm, který dělá jízdu na této lyži velmi živou a příjemnou. Lyže je osazena deskou Vist SpeedLock spolu s vázáním Vist, které společně tvoří velmi harmonický celek. Deska Vist je připojena k lyži přesně v místech, kde dochází k přenosu energie z lyžaře na lyži a umocňuje přesnost při přehranění do nového oblouku. Z tohoto modelu jsme nadšení. Díky jednomu titanalu je krásně živý a nechává lyžaři otevřené možnosti při jízdě, velmi lehce se přizpůsobuje lyžařově individuální technice.vist x limited

vist_x_limited_sky

VIST X LIMITED SKY - novinkou pro nadcházející sezonu 2019/2020 z kolelekce Vist X Limited je model Vist X Limited Sky. Jedná se o rychlejšího a trochu nabušenějšího bratra modelu X Man Limited. Celodřevěné topolové jádro je doplněno dvěma titanaly o tloušťce 0,6 mm, které jsou zárukou skvělé torzní tuhosti této lyže, ale i naprostého klidu ve vysokých rychlostech. Tento model byl navržen a vyroben pro sportovní lyžaře, milující dynamický styl jízdy. Tato lyže nadchne svou maximální univerzálností. Co

se týká tvaru lyže, použili jsme stejný, osvědčený tvar z modelu X Man Limited. Protože jsme chtěli zachovat maximum výhod, ponechali jsme i stejnou šířku pod botou - ideální pro univerzálku - 71mmm. Takže tento model je určený pro těžší lyžaře, pro které je jeden titanal v lyži málo. Ideální pro milovníky hodně sportovních lyží, které vždy podrží a nikdy nezklamou, budou z modelu Vist X Limited Sky nadšeni. Video hodnocení modelu Sky od našeho testera Marka si můžete prohlédnout zde!

vist x man limited

VIST X LIMITED GOLD - poslední lahůdkou pro letošní sezónu je Vist X Limited Gold. Zde jsme vsadili na decentní luxusní design, doplněný těmi nejlepšími materiály, které do lyže a na ni můžete dát. Zlatě designované komponenty vázání Vist dělají z této lyže opravdové luxusní krasavce. Tento model je skutečně exkluzivní kousek a třešnička na dortu naší nabídky. Jedinečná sendvičová konstrukce lyže s celodřevěný jádrem z topolu je doplněna o titanalové pláty o toušťce 0,6 mm, které zajišťují skvělou torzní tuhost a absolutní klid a harmonii i při jízdě ve vysokých rychlostech.

Rubber Surface Technology také zajišťuje modelu zcela jedinečný a maximálně luxusní vzhled. Zlaté detaily na lyži a vázání poté jen podtrhují netradiční  vzhled tohoto modelu. Spojení lyže Vist X Limited Gold s deskou a vázáním Vist tvoří maximálně harmonický a vysoce funkční celek. Limitovanou edici lyží Vist X Limited Gold můžete na celém světě zakoupit pouze ve SKIMAX STORE a na eshopu SKIMAX .Za zrodem této lyže stojí láska k lyžování a skutečná

vist x limited

X Limited Gold se vyznačuje skvělou univerzálností za všech sněhových podmínek, takže jak na ledu, upravené sjezdovce, nebo v měkkém jarním sněhu s ním zažijete nádherné lyžařské chvíle. Díky své šířce pod botou 71mm je to ideální společník na dynamické sportovní i harmonické rekreační celodenní lyžování na všech typech sjezdovek. Design lyže je zcela unikátní - na tomto modelu je použit materiál Rubber Surface Technology - tato techlologie zajišťuje až ledovou klidnost za všech sněhových podmínek a tím dodává lyžaři pocit harmonie při jízdě.

vášeň pro jedinečné a skvělé modely lyží. Bylo vyrobeno pouze pár exkluzivních modelů, takže pokud hledáte skvělou lyži s nádechem originality a jedinečnosti, je tento model určen právě pro Vás! Je nám velkou ctí, že se ambasadorem tohoto modelu se pro celý svět stal právě Míra Hejda, televizní moderátor a hlavně nadšený lyžař a sympaťák každým coulem. Jeho zážitky nejenom s touto lyží můžete sledovat na jeho instagramovém účtu @mirahejda.

vist x limited

VIST X LADY LIMITED

VIST X LADY LIMITED Black or White - ještě více nadchne náš lady model lyže dámy. Tady platí dvojnásob, že nejlepšími testery lyží jsou dámy. Jsou váhově lehčí a jezdí trošku pomaleji než muži. I proto je správná konstrukce dámské lyže zcela zásadní. Dámy jsou všechny velmi vnímavé lyžařky a rozdíly v lyžích definují velice přesně a neomylně. Upřednostňují univerzální lyže, příjemné a flexibilní po celý den. Také si více potrpí na propracovaný design lyží a mají rády, když kvalita a funkčnost jdou ruku v ruce s odpovídajícím designem.

vist x limited

Vist X Lady Limited je specialitka pro ty lyžařky, které hledají všestranou, univerzální lyži na celý den a do různých sněhových podmínek. Tento model Vás nadchne svou klidností v jízdě, jednoduchostí při přehranění a zahájení oblouku a tím, jak perfektně drží i ve zledovatělých podmínkách. Ideální šířka pod botou 71 mm zajišťuje precizní chování lyže za různých sněhových podmínek.Model je k dispozici ve dvoubarevných provedeních - VIST X LADY LIMITED BLACK a VIST X LADY LIMITED WHITE.

vist x limited

lady x limited gold lady

VIST X LIMITED Gold Lady - jsou unikátní a jedinečné dámské univerzální lyže z limitované kolekce X Limited s dotykem růžového zlata. Tento model je skutečně exkluzivní kousek a třešnička na dortu naší nabídky. Model má sendvičovou konstrukci lyže s celodřevěný jádrem z topolu, která je doplněna o titanalové pláty o toušťce 0,4 mm, které zajišťují skvělou torzní tuhost tohoto modelu a absolutní klid a harmonii i při jízdě ve vysokých rychlostech. Vist X Limited Gold Lady se vyznačuje skvělou univerzálností za všech sněhových podmínek, takže jak na ledu, upravené sjezdovce, 

nebo v měkkém jarním sněhu s ním zažijete nádherné lyžařské chvíle. Díky své šířce pod botou 71mm je to ideální společník na dynamické sportovní i harmonické rekreační celodenní lyžování. Je nám velkou ctí a potěšením, že se ambasadorkou této luxusní kolekce lyží stala pro Českou a Slovenskou republiku (ale i vlastně pro celý svět :-) krásná Zorka Hejdová, moderátorka Snídaně s Novou a rádia Evropa 2, módní influencerka a blogerka, ale hlavně strašně milý a příjemný člověk a zapálený lyžař. Její zážitky nejenom s tímto modelem lyží můžete sledovat na jejím instagramovém účtu @zorkahejdova.

2

Řada VIST X LIMITED je stvořena s láskou a úctou ke všem úžasným lyžařům a lyžařkám, které jsem měl za svůj život možnost potkat a kteří tak obohatili můj život. Je to lyže stvořená od srdce pro skutečně srdeční lyžařské zážitky. Lyže pevně držící na ledu před prvním ranním Bombardinem, skvěle točivá záležitost před prvními špagety Carbonara a perfektní projížděčka muld po posledním Aperolu. Přeji Vám, užijte si tento model a zážitky na něm s úsměvem a radostí a s těmi nejkrásnějšími

Proto neváhejte a pokud toužíte po skutečně jedinečném lyžařském zážitku, zastavte se na naší prodejně SKIMAX STORE, nebo objednávejte na našem e-shopu co nejdříve! Pokud budete chtít s čímkoliv poradit, obraťte se přímo na mě na telefonu 736 533 552, nebo piště na ski-max@ski-max.cz!

oblouky v životě. Věřim, že limitiovaná řada modelů Vist X Limited nadchne všechny, kteří hledají spolehlivé univerzálky, lyže na které se mohou 100 % spolehnout po celý den během proměnlivých sněhových podmínek. Tuto kolekci jsem pro Vás připravoval velmi pečlivě a tak Vám přeji, ať Vám tyto modely přinesou co nejvíce nezapomenutelných lyžařských zážitků. Limitovaná edice lyží VIST X LIMITED je na celém světě k zakoupení pouze ve SKIMAX STORE a na e-shopu SKIMAX.

PS: Řada VIST X LIMITED je k otestování v našem TEST CENTRU SKIMAX STORE a také na nadcházejícím TESTU LYŽÍ v Italském Suldenu, který pořádáme každý rok v prosinci a dubnu a na který se můžete přihlásit zde.

PhDr. Pavel Štancl

 


Zpět

Další novinky

Hledáme pracovníka půjčovny

Max-11.jpg

Staň se součástí týmu naší PŮJČOVNY!
Mzda – 21.300 hrubého + osobní ohodnocení + % z tržeb

Hledáme asistentku prodeje na DPP

Misa-1.jpg

Najdi práci, která tě naplní! Staň se součástí našeho týmu!
Mzda –130/hod
Pouze víkendy - pátek, sobota, neděle (výjimečně odpoledne v pracovním týdnu)

Hledáme pokladní na plný úvazek

Max-11.jpg

Staň se součástí týmu naší PŮJČOVNY!
Mzda – 21.300 hrubého + osobní ohodnocení + % z tržeb