20%   S L E V A   na letní kolekce GOLDBERGH

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu – 2. část  

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu

2. část – Podle technických parametrů

2020 | Skimax STORE

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_1

Pojem prodyšnost a vodní sloupec slyšíte snad u každého výběru lyžařského oblečení, protože jsem se snažila laicky popsat, co přesně tyhle technické parametry znamenají.

Nepromokavost materiálu měříme tzv. vodním sloupcem. Základní hodnota vodního sloupce, která Vás ochrání před mírným deštěm se uvádí 2.000 mm. Čím vyšší vodní sloupec, tím později bunda promokne. Pro naše klimatické podmínky Vám bohatě postačí vodní sloupec 3.000–5.000 mm, ve vyšších pohořích Vás při extrémních podmínkách ochrání vodní sloupec od 10.000 mm.

Prodyšnost neboli par propustnost je dalším velmi důležitým aspektem při výběru lyžařské bundy. Volte ji podle náročnosti Vaší aktivity. 3.000-5.000 g/m2/24 h představuje dostačující hodnotu pro místní klimatické podmínky, pro aktivní lyžaře či vysokohorskou turistiku pak zvolte bundu s vyššími parametry. Od věci také nejsou rozepínací odvětrávací otvory v podpaží, kterými si teplotu regulujete sami.

Zdatným sportovcům je nutné hodnoty prodyšnosti a nepromokavosti zvýšit, ideálně na 20.000 mm/20.000 g/m2/24 h. Více o vodním sloupci a prodyšnosti naleznete v našem slovníku https://www.ski-max.cz/slovnik/vodni-sloupec a https://www.ski-max.cz/slovnik/prodysnost.

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_2

Prohlédněte si naši nabídku dámských lyžařských bund

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_3

Pokud budete potřebovat i přesto poradit při výběru, kontaktujte mě na e-mailu store@ski-max.cz, nebo na telefonu +420 775 860 840, ráda Vám s výběrem pomůžu!

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_4

Doporučuji také navštívit naši kamennou prodejnu, kde Vám budou při výběru nápomocné naše velmi ochotné poradkyně Gabča s Luckou!

Míša


Zpět

Další novinky

Sportalm Outside Edge

Sportalm-Outside-Edge.jpg

Objevte novou podzimní kolekci Sportalm Outside Edge, která je plná luxusních fashion i golfových modelů, které oživí Váš šatník

Nejlepší plážová móda pro rok 2021

Plazova-moda.png

Jedete na Vaši vysněnou dovolenou a chcete zazářit v plavkách, které nikdo kolem nemá? Přečtěte si tento článek

TOP 4 šaty pro letošní léto

Saty.jpg

Naše online poradkyně Míša pro Vás vybrala ty nejlepší letní šaty, ze kterých si rozhodně vyberete a napsala Vám hned několik důvodů proč