Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu – 2. část  

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu

2. část – Podle technických parametrů

2020 | Skimax STORE

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_1

Pojem prodyšnost a vodní sloupec slyšíte snad u každého výběru lyžařského oblečení, protože jsem se snažila laicky popsat, co přesně tyhle technické parametry znamenají.

Nepromokavost materiálu měříme tzv. vodním sloupcem. Základní hodnota vodního sloupce, která Vás ochrání před mírným deštěm se uvádí 2.000 mm. Čím vyšší vodní sloupec, tím později bunda promokne. Pro naše klimatické podmínky Vám bohatě postačí vodní sloupec 3.000–5.000 mm, ve vyšších pohořích Vás při extrémních podmínkách ochrání vodní sloupec od 10.000 mm.

Prodyšnost neboli par propustnost je dalším velmi důležitým aspektem při výběru lyžařské bundy. Volte ji podle náročnosti Vaší aktivity. 3.000-5.000 g/m2/24 h představuje dostačující hodnotu pro místní klimatické podmínky, pro aktivní lyžaře či vysokohorskou turistiku pak zvolte bundu s vyššími parametry. Od věci také nejsou rozepínací odvětrávací otvory v podpaží, kterými si teplotu regulujete sami.

Zdatným sportovcům je nutné hodnoty prodyšnosti a nepromokavosti zvýšit, ideálně na 20.000 mm/20.000 g/m2/24 h. Více o vodním sloupci a prodyšnosti naleznete v našem slovníku https://www.ski-max.cz/slovnik/vodni-sloupec a https://www.ski-max.cz/slovnik/prodysnost.

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_2

Prohlédněte si naši nabídku dámských lyžařských bund

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_3

Pokud budete potřebovat i přesto poradit při výběru, kontaktujte mě na e-mailu store@ski-max.cz, nebo na telefonu +420 775 860 840, ráda Vám s výběrem pomůžu!

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_4

Doporučuji také navštívit naši kamennou prodejnu, kde Vám budou při výběru nápomocné naše velmi ochotné poradkyně Gabča s Luckou!

Míša


Zpět

Další novinky

Jak vrátit půjčenou výbavu 2021

Jak-vratit-pujcenou-vybavu.jpg

Pomocí tohoto sdělení vám nastíníme, jak bude vrácení probíhat a zodpovíme všechny otázky, které s ním souvisí

Prodlužte si smlouvu

Prodluzte_si_smlouvu.jpg

Pro nebývalý zájem ze strany zákazníků o tuto službu vám nabízíme možnost si zapůjčenou výbavu prodloužit na další sezónu. A jak to udělat?

Objednej a vyzvedni

Objednej-vyzvedni-0.jpg

Objednejte si Vámi vybrané zboží a vyzvedněte si ho u nás ve výdejně objednávek od pondělí do pátku mezi 9. a 17. hodinou. Zboží pro Vás připravíme do 1 hodiny od jeho objednání.