Super čerstvá várka TENISOVÉHO oblečení HEAD pro muže i ženy.

Jak vybrat skialpové lyžáky 

JAK VYBRAT

SKIALPOVÉ LYŽÁKY

SKIMAX STORE | Olomouc | zima 2021/2022

Výběr technického vybavení máme za sebou, je čas dopřát pohodlí Vašim nohám, které je neméně důležité. Pojďme vybrat skialpové boty. Co se volby skialpových lyžáků týká, měli jsme poměrně jasno a vsadili jsme na italskou stálici SCARPA. SCARPA patří mezi největší výrobce outdoorové obuvi, a to stejné se o této prestižní italské značce dá říct i ve světě obuvi lyžařské, speciálně skialpové a telemarkové.
My jsme pro Vás od této značky vybrali ty nejlepší dámské i pánské skialpové modely. Tak jako u sjezdových lyžáků, i zde bude vše začínat na Sidas FeetBoxu, kde Vám oskenujeme nohy a vybereme tu pravou botu, přesně pro Váš typ chodidla. Případně lyžáky doplníme tvarovanou vložkou podle typu Vaší klenby. Stejně tak jsme schopni skialpové boty dotvarovat tzv. bootfittingem.

Bude-li Váš cíl jasný, a to: pořídit si co nejlehčí skialpinistickou výbavu, měl by Váš zrak určitě směřovat k modelu F1 3.0 v pánském i dámském provedení, který se vyznačuje svou nízkou hmotností a skvělým rozsahem kloubu. Tyto boty se však rozhodně neztratí ani ve sjezdu. Díky systému BOA dokážete botu rovnoměrně zapnout a Vaše noha bude v lyžařské botě sedět bez pohybu.

Jestli Vám nevadí vyšlápnout si na kopec s pár gramy navíc a jste spíše směřovaní na širší typy lyží a hlubší a freeridové terény, budete více pokukovat po pánském modelu MAESTRALE 3.0, resp. Po dámské variantě GEA LD 3.0. Tyto kvalitně zpracované boty budou Vaše chodidlo držet jako přibité, ale zároveň se budete cítit jako v bavlnce – přestože se jedná o sportovní model, jsou velmi komfortní.

Mohlo by Vás zajímat

Jak vybrat skialpové lyže
Jak vybrat
skialpové lyže
Chci si přečíst článek
Skialpy nově ve SKIMAX STORE
Skialpy
nově ve SKIMAX
Chci si přečíst článek
Jak vybrat skialpové vázání
Jak vybrat
skialpové vázání
Chci si přečíst článek
Jak vybrat skialpový set
Jak vybrat
skialpový set
Chci si přečíst článek

 

Ohledně skialpů Vám vždycky nejlépe poradí Marek Čech

 • Marek Čech - Online poradce pro výběr skialpů

  Marek Čech

  Profi tester lyží
  Online poradce pro výběr skialpů

Pokud budete potřebovat při výběru poradit neváhejte se na mě obrátit, velmi rád Vám pomohu. Můžete mi zavolat na tel.: +420 730 516 053, nebo napsat e-mail na cech@ski-max.cz, či vyplnit dotazník pro výběr skialpů.

DOTAZNÍK

Doporučuji Vám také navštívit naši kamennou prodejnu SKIMAX STORE v Olomouci.    Marek

 • SKIMAX STORE – 700 m2 luxusních lyžařských specialit pod jednou střechou

  SKIMAX STORE

  700 mluxusních lyžařských specialit
  pod jednou střechou
  Tel.: +420 603 865 000
  Po – Ne
  9.00 – 19.00


Zpět

Další novinky

Tenisové novinky od HEAD

Tenisove-novinka-od-Head-0.jpg

Novinkou letošního jara a léta je sportovní oblečení již známé značky HEAD. Rozšířili jsme pro Vás nabídku o sportovní kousky, které jsou z těch nejkvalitnějších materiálů a mimořádně vhodné pro letní sportování

Paddleboardy ve SKIMAX PŮJČOVNĚ

Paddleboardy-ve-SKIMAX-PUJCOVNE.jpg

Paddleboardy nově k zapůjčení ve SKIMAX PŮJČOVNĚ. Od 1.5.2022 za bezkonkurenční ceny na jeden den, na víkend nebo třeba rovnou na dva týdny

Jak vrátit půjčenou výbavu

Jak-vratit-pujcenou-vybavu.jpg

Konec lyžařské sezóny se pomalu blíží, a přesně proto jsme se rozhodli Vás včas informovat o průběhu vrácení Vámi zapůjčené výbavy